×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 479

کیت تشخیص بارداری کاستی

تست سریع تشخیص بارداری ریما، آزمونی با دقت، کارایی و صحت بسیار بالا (بیش از 99 درصد)، بسیار سریع (جواب زیر 5 دقیقه)، ساده و ارزان می باشند. انجام این آزمون بدون نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی و به صورت مستقیم بوده و هر شخصی به تنهایی قادر به انجام و تفسیر نتایج آن می باشد. این تست دارای مجوز تولید و توزیع از اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و درمان می باشد. کاربرد این وسیله، استفاده تشخیصی در خارج از بدن انسان است.

تشخیص بارداری همیشه برای بشر مورد توجه بوده است و از این رو مطالعات زیادی در این زمینه انجام شده است. مصریان باستان روشی برای تشخیص بارداری ابداع کرده بودند که در آن مخلوطی از شیر و هندوانه را به فرد مشکوک به حاملگی میدادند و در صورت استفراغ ، جواب آزمایش را مثبت گزارش می کردند. در همین دوره و در جاهای گوناگون روشهای نامطمئن و غیر علمی برای تشخیص بارداری استفاده می شد. امروزه ما می دانیم که در طی فرایند حاملگی موادی در بدن زنان تولید می شود که تشخیص این مواد در ادرار و یا خون افراد حامله کمک شایانی به تشخیص بارداری می نماید و بالطبع این روش از تشخیص علمی و دقیق می باشد.

صنعت داروسازی در دهه های اخیر تلاش خود را برای طراحی و ساخت تستی برای بارداری بدون نیاز به مراجعه به آزمایشگاه معطوف کرده بود و از این رو شانس طراحی تست خانگی تشخیص هورمون HCG در خون بیشتر شد و اولین تست خانگی بارداری در سال 1971 در هلند ساخته شد و توجه زیادی را به خود معطوف کرد. از آن به بعد تست بارداری خانگی تبدیل به کالایی شد که در همه داروخانه ها موجود بود و عموم مردم توانایی انجام تست را در خانه داشتند.

موادی که قابلیت اتصال به هورمون گونادوتروپین جفتی را دارند باعث ایجاد تغییر رنگ در هنگام حضور در ادرار می شوند. این مواد آنتی بادی و آنتی ژن هستند. آنتی بادی ها دارای خصوصیت اتصال اختصاصی به هورمون HCG را دارند و در ناحیه اتصال می توانند رنگ ایجاد کنند که نشانه بارداری می باشد. تست های بارداری توانایی شناسایی کیفی هورمون HCG را در ادرار داشته و اصول و روش تست، ایمونوکروماتوگرافی است. روش انجام تست بسیار ساده بوده و تنها با اضافه کردن چند قطره ادرار به محل نمونه و پس از چند ثانیه نتیجه با مشاهده خط های ظاهرشده بوسیله تست مشخص می شود.

 

هیپوفیز یكی از مهم‌ترین غدد بدن به شمار می‌رود كه تعدادی هورمون ترشح می‌كند. این هورمون‌ها دارای علمكردهای بسیار مهمی در بدن می‌باشند و نبود آنها مشكلات زیادی برای فرد ایجاد می‌كند. هورمون‌های مربوط به بخش هیپوفیز قدامی از نظر ساختار و تركیب به 2 دسته‌ی هورمون‌های پروتئینی و گلیكوپروتئینی تقسیم می‌شوند.

هورمون‌های گلیكوپروتئینی شامل هورمون‌های HCG , FSH , CH , TSH می‌باشد كه از بخش قدامی هیپوفیز ترشح می‌شوند. این هورمون ها به طریق كلاسیك یعنی مسیر بروز ژن و سپس ترجمه و تغییرات همراه با آن (گلیكوزاسیون) ساخته و از سلول‌های مربوطه ترشح می شوند. این هورمون‌ها از آنجا كه درساختار خود پروتئین دارند به راحتی وارد خون شده و به سلول هدف می‌رسند. گیرنده‌های این هورمون‌ها در سطح سلول قرار داشته و این هورمون‌ها پس از اتصال به گیرنده‌های خاص خود باعث تغییر شكل آنها شده و در نهایت سیستم cAMP را فعال می‌كنند. سیستم cAMP نیز در نهایت باعث فعال شدن آدنیلیل سیكلاز شده و این آنزیم نیز باعث فعال شدن پروتئین كینازهای داخل سلول شده و به دنبال آن عمل فسفریله شدن آنزیم های داخل سلول رخ می‌دهد. فسفریله شدن باعث فعال شدن تعدادی از آنزیمها و غیر فعال شدن تعدادی دیگر می شود. به دنبال فعال شدن آنزیم ها عمل نسخه برداری و ترجمه (ساخت پروتئین) و نیز دكربوكسیله شدن پپتید سنتز شده رخ می‌دهد.

هورمون‌های گلیکوپروتئینی دارای اثرات بیولوژیك متفاوت هستند. مثلا TSH با تأثیر بر روی تیروئید در كنترل رشد و متابولسیم بدن شركت می‌كند. FSH و LH نیز با تأثیر بر روی گنادها باعث ترشح هورمون‌های بعدی شده كه این هورمون‌ها باعث بروز صفات ثانویه‌ی جنسی خواهند بود.

كمبود و یا نقص در هر یك از این هورمون‌ها می‌تواند عواقب بعدی را به دنبال داشته باشد. مثلاً كمبود TSH سبب كاهش تولید هورمون‌های تیروئیدی و در نهایت فعالیت بیش از حد غده تیروئید و در نهایت هیپوتیروئیدی می شود یا كمبود هورمون‌های LH و FSH سبب بیماری هیپوگنادسیم شده كه در این بیماری فرد دارای صفات ثانویه جنسی نبوده یا به ندرت دیده می‌شود.

اندازه گیری کمی این هورمون‌ها با استفاده از روش‌های رادیو ایمنو اسی (RIA) انجام می‌شود. در این روش از آنتی بادی‌های اختصاصی و نشاندار برای تشخیص استفاده می‌شود. برای بسیاری از هورمون‌های پپتیدی، این اندازه‌گیری‌ها به شكل روش‌های ایمنورادیومتریك (IRMRs) تغییر پیدا كرده كه در آن از 2 نوع آنتی بادی مختلف استفاده می‌شود تا میل تركیبی و اختصاصیت آزمایش بیشتر شود. مقدار هورمون‌های مذكور معمولا در خون ثابت بوده و تغییر در مقدار هر یك از این هورمون‌ها نشان دهندة بیماری خواهد بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « کیت تشخیص بارداری مید استریم

آدرس

آدرس:
تهران - شهرک صنعتی گلگون - بلوک 1059
تلفن:
(09821) 65612062
فکس:
(021) 88960747
وب سایت:
www.ZistAbzar.com
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره ما

شرکت زیست ابزار پژوهان در مرداد ماه 1389 با هدف بومی سازی فناوریهای روز دنیا در تولید و تجاری سازی فراوردهای تشخیص پزشکی تاسیس و فعالیت خود را جهت تامین بخشی از نیاز آزمایشگاههای تشخیص پزشکی کشور آغاز نمود.

شبکه های اجتماعی