باقیمانده سموم

«مالاشیت گرین» در زمره داروهای ضدمیکروب با مصرف خارجی تلقی می گردد که به دلیل کارایی بسیار بالا در برابر قارچ‌ها، بیشترین مورد مصرف آن در مقابله با نوعی قارچ از خانواده ساپرولگنیاست.

کیت تشخیص Malachite Green

«مالاشیت گرین» در زمره داروهای ضدمیکروب با مصرف خارجی تلقی می گردد که به دلیل کارایی بسیار بالا در برابر قارچ‌ها، بیشترین مورد مصرف آن در مقابله با نوعی قارچ از خانواده ساپرولگنیاست. ساپرولگنیا یکی از مهم‌ترین آلودگی خارجی در پرورش ماهیان آب شیرین محسوب می گردد که موجب تلفات بالا بویژه در مرحله جنینی و لاروی ماهیان آب شیرین می شود. این قارچ آبی بصورت فوق طبیعی در منابع تامین کننده آب کارگاه های تکثیر ماهی وجود داشته و موجب کاهش کارایی تکثیر مصنوعی می شود، بطوری که ابتدا روی تخم های مرده ماهی رشد نموده و سپس می تواند به تخم های سالم همجوار سرایت نماید.
اکنون موثرترین داروی شناخته شده در کنترل عفونت های قارچی بویژه ساپرولگنیا در دوران جنینی ماهیان، «مالاشیت گرین» بوده است، اما به دلیل اثبات عوارض خطرناک آن استفاده از این ماده شیمیایی از سال ۱۹۹۱ توسط اداره غذا و دارو در امریکا (FDA) ممنوع اعلام شده. تاکنون تحقیقات متعددی در ارتباط با اثرات سوء استفاده از مالاشیت گرین در ماهی انجام پذیرفته و امروزه از آن به عنوان یک ماده شیمیایی موتاژن (جهش زا) و کارسینوژن (سرطان زا) یاد می شود. همچنین ثابت شده این ماده می تواند موجب اختلالاتی نظیر شکستگی و به هم چسبیدن کروموزم ها شود و نیز به عنوان یک ماده تراتوژن عمل نماید. شاید عینی ترین اثر مالاشیت گرین در ماهیان و آبزی پروری اثرات این ماده در مهار آنزیم های تنفسی میتوکندری ها باشد که به همین علت از آن به عنوان سم تنفسی یاد شده و باعث بروز اختلالات تنفسی و خفگی در ماهیان می شود. این ماده شیمیایی پس از جذب در بافت های بدن به لوکو مالاشیت گرین احیاء می شود که یک ماده چربی دوست بوده و دارای خاصیت ماندگاری طولانی در بافتهاست و به همین دلیل همواره نگرانی های احتمال انتقال آن به مصرف کننده یا انسان وجود دارد.
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « مارکر های قلبی کیت تشخیص عفونی »

آدرس

آدرس:
تهران - شهرک صنعتی گلگون - بلوک 1059
تلفن:
(09821) 65612062
فکس:
(021) 88960747
وب سایت:
www.ZistAbzar.com
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره ما

شرکت زیست ابزار پژوهان در مرداد ماه 1389 با هدف بومی سازی فناوریهای روز دنیا در تولید و تجاری سازی فراوردهای تشخیص پزشکی تاسیس و فعالیت خود را جهت تامین بخشی از نیاز آزمایشگاههای تشخیص پزشکی کشور آغاز نمود.

شبکه های اجتماعی