×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 479

کیت تشخیص عفونی

تست های سریع تشخیص یا رپید تست ها، آزمون هایی با دقت و صحت بالا (بیش از 99 درصد)، بسیار سریع (جواب زیر 5 دقیقه)، ساده و دردسترس می باشند.

 

کیت تشخیص HCV

 

تست های سریع تشخیص یا رپید تست ها، آزمون هایی با دقت و صحت بالا (بیش از 99 درصد)، بسیار سریع (جواب زیر 5 دقیقه)، ساده و دردسترس می باشند. تست تشخیص ویروس هپاتیت C ریما، قادر به شناسایی آنتی بادی تولید شده در خون / سرم بیماران علیه ویروس هپاتیت(C (Anti-HCV می باشد. این تست بدون نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی و به صورت مستقیم می باشد و برای غربالگری موارد مشکوک به بیماری بسیار مناسب است.

هپاتیت سی نوعی عفونت است که عمدتاً کبد را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هپاتیت سی اغلب هیچ علائمی ندارد، اما عفونت مزمن موجب زخم شدن کبد می‌شود، و پس از چند سال به سیروز کبد می‌انجامد.افراد اغلب از طریق تماس خونی ناشی از استعمال درون وریدی مواد مخدر، تجهیزات پزشکی ضد عفونی نشده، و تزریق خون به هپاتیت سی مبتلا می‌شوند. به صورت تخمینی ۱۳۰ تا ۱۷۰ میلیون نفر در سراسر جهان به هپاتیت سی مبتلا هستند. دانشمندان در دهه ۱۹۷۰ تحقیقات در مورد HCVرا آغاز کردند و در ۱۹۸۹ وجود این بیماری را تأیید نمودند. این ویروس به عنوان عامل بیماری در سایر حیوانات شناخته نشده است. عامل این بیماری یک نوع ویروس می باشد. ویروس هپاتیت سی عضو جنس "هپاسی ویروس" در خانواده "فلاوی ویریده" است که دارای RNA تک زنجیره‌ای مثبت است. این ویروس چند ژنوتایپ اصلی دارد که معمولا ژنوتایپ ۱ در ۷۰٪ موارد عامل بیماری است.
تست های سریع تشخیصی به نامهای Lateral flow assay test ، RDT و تست های ایمنوکروماتوگرافی معروفند. در این تست ها مانند بسیاری از روش های استاندارد دیگر از واکنش آنتی ژن آنتی بادی استفاده می شود، بنابراین تکرار پذیری و نتایج قابل اعتماد و قابل قبولی دارند. دارند. در ساخت این کیت از نانو ذرات طلا جهت اتصال آنتی ژن یا آنتی بادی و تشکیل خط نشانه استفاده می شود. به این منظور برای تشخیص Anti-HCV ابتدا آنتی ژن نوترکیب هپاتیت سی بر روی نانو ذرات قرار می گیرد. در ادامه آنتی ژن HCV در قسمت خط تست به طور ثابت قرار گرفته و یک آنتی بادی پلی کلونال علیه آنتی ژن متصل به نانوذره در قسمت کنترل یا خط C قرار می گیرد. هنگامیکه نمونه بیمار با تست مجاور می شود در صورت موجود بودن انتی بادی علیه هپاتیت در نمونه بیمار، آنتی بادی موجود به آنتی ژن متصل شده با نانو ذرات طلا اتصال می یابد و همراه با آن به طرف خط تست حرکت می کند. در خط تست آنتی بادیهای موجود در نمونه از طرف دیگر با آنتی ژن موجود در خط واکنش داده و چون انتی بادیهای موجود در خط تست در جای خود ثابت هستند و از طرفی آنتی بادیهای متصل شده با انتی ژن خط تست از سمت دیگر به نانو ذرات طلا متصل هستند (از طریق آنتی ژن پروتئین نوترکیب ویروس) یک خط قرمز در قسمت تست تشکیل می شود. در ادامه ذراتی که در این قسمت وارد برهمکنش با آنتی ژنهای متصل شده در خط تست نمی شوند به طرف خط کنترل حرکت کرده و در آنجا با آنتی بادیهای موجود واکنش داده و خط قرمز رنگ دیگری تشکیل می شود.

 

کیت تشخیص HIV

تست های سریع تشخیص یا رپید تست ها، آزمون هایی با دقت و صحت بالا (بیش از 99 درصد)، بسیار سریع (جواب زیر 5 دقیقه)، ساده و دردسترس می باشند. تست تشخیص ویروس ایدز HIV ریما، قادر به شناسایی آنتی بادی تولید شده در خون / سرم بیماران علیه ویروس (Anti-HIV) می باشد. این تست بدون نیاز به تجهیزات آزمایشگاهی و به صورت مستقیم می باشد و برای غربالگری موارد مشکوک به بیماری بسیار مناسب است.
حدود 70 درصد مردم پس از آلودگي اوليه با ويروس علايم خفيفي مانند : تب، گلودرد، بثورات پوستي، تورم غدد لنفاوي را تجربه مي‏كنند. اين علايم به سرعت از بين مي‏روند و تا مدتها ممكن است فرد هيچ نشانه‏اي نداشته باشد و ظاهراً سالم به نظر برسد. سپس، ويروس در بدن به تكثير و تخريب سلولهاي دفاعي بدن ادامه مي‏دهد. زماني كه سلولهاي دفاعي بدن در حد خاصي از بين رفتند آنگاه شخص وارد مرحله ايدز مي‏شود كه در واقع مرحله پاياني عفونت HIV است و با ظهور گروهي از نشانه‏هاي اصلي و فرعي مشخص مي‏شود.
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

آدرس

آدرس:
تهران - شهرک صنعتی گلگون - بلوک 1059
تلفن:
(09821) 65612062
فکس:
(021) 88960747
وب سایت:
www.ZistAbzar.com
ایمیل:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره ما

شرکت زیست ابزار پژوهان در مرداد ماه 1389 با هدف بومی سازی فناوریهای روز دنیا در تولید و تجاری سازی فراوردهای تشخیص پزشکی تاسیس و فعالیت خود را جهت تامین بخشی از نیاز آزمایشگاههای تشخیص پزشکی کشور آغاز نمود.

شبکه های اجتماعی